Mobil 17 AĞUSTOS 2011 / 09:59

Kriz Apple’ı teğet geçiyor

Fabrikaya verdiği sipariş rakamlarına göre Apple tahmin ettiğinden yüzde 13 fazla iPhone satacak.Küresel ekonomik dalgalanmanın konuşulduğu bugünlerde emin adımlarla yürümeyi başaran Apple, 2011’in ikinci yarısında iPhone 3GS, 4 ve 5 modelleri için yüzde 13 oranında daha fazla sipariş verdi. Bu yarıda piyasaya sürülecek telefonlar içinde aslan payını ise iPhone 5 alacak gibi görünüyor.

Digitimes’ın haberine göre Apple yılın ikinci yarısında 50 milyon iPhone satmayı hedefliyordu ve şimdi bu beklenti yaklaşık 6 milyonluk bir artış daha göstermiş oldu. Yeni siparişler arasında iPhone 5’in 26 milyona yakın bir yer alması bekleniyor.

Diğer rakamlar ise iPhone 5’in ne zaman piyasaya çıkacağıyla ilgili bir gösterge niteliğinde. Üçüncü çeyrek için fabrikaya verilen siparişlerin sayısı düşerken son çeyrek için tahmin edilenin üzerinde bir sipariş geçildi. Bu da iPhone 5’in ancak Ekim ayından da sonra piyasada olması ihtimalini güçlendiriyor.

(Ed: Apple’ın her yeniliği olay olacaksa başka sektörlere geçiş yapmasında hiçbir sakınca yok. Üstüne kemirilmiş elma logosu koyduğu her şey yok satacak demektir.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun