Mobil 27 TEMMUZ 2009 / 14:02

Kaspersky Lab’dan küçük işletmelere özel çözüm

Kaspersky Lab, piyasaya yeni sürdüğü Kaspersky Small Office Security ile küçük ölçekli işletmelere yeni bir güvenlik alternatifi sunuyor.

Kaspersky Lab, piyasaya yeni sürdüğü Kaspersky Small Office Security ile küçük ölçekli işletmelere yeni bir güvenlik alternatifi sunuyor.


Çalışan sayısı 10 veya daha az sayıda olan işyerleri ülkedeki toplam istihdamın yüzde 94,94’ünü sağlamasına karşın bunların çok azı uzman bilişimci insan kaynağına sahip. 2008 yılı kayıtlarına göre zararlı yazılımlar yüzde 300 artış gösterirken bu artışla paralellik gösteren siber suçlardan da en fazla küçük ölçekli işletmeler etkileniyor. Kaspersky Lab'ın piyasaya sunduğu yeni çözümü Kaspersky Small Office Security de küçük  işletmelerin bilgisayar sistemlerini, dosyalarını, ağlarını, e-postalarını ve siber suçlara karşı kolayca korumalarını sağlıyor. Başlangıç olarak 5 bilgisayar ve 1 sunucu lisansı içeren bir paket olarak sunulan ürüne  gerektiği taktirde 5 lisanslık bir genişleme paketi ile yeni kullanıcılar eklenebiliyor. Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Murat Göçe, konuya ilişkin küçük işletmelerin BT alanında büyük yatırımlar yapamadığına değinerek, “Güvenlik herkesin en temel ihtiyacı. Çalışanları arasında genelde IT uzmanı bulundurmayan küçük ölçekli işletmeler IT güvenliği konusunda herhangi bir sorundan daha fazla etkilenme potansiyeline sahipler. Fakat küçük işletmeler bu konuda yatırım yaparlarken maliyetleri nedeniyle iki defa düşünüyorlardı. Bugüne kadar bu kategorideki kurumlar ya bireysel kullanıcılara yönelik ya da küçük işletmeler göre çok karmaşık olan kurumsal kullanıcılara yönelik çözümler kullanmak zorunda kaldılar. Sunduğumuz bu ürün aradaki bu boşluğu doldurmayı amaçlıyor” dedi. Konu ile ilgili olarak konuşan Kaspersky Lab kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky ise “Üstün tespit oranı, yüksek performans ve kullanım kolaylığı sunan Kaspersky Small Office Security küçük ama gelişmekte olan işletmelerin IT altyapısını korumak için özel olarak geliştirildi. Bu yazılıma yapacakları yatırım sayesinde şirketler artık faaliyet gösterdikleri alana odaklanabilecekler” diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun