Mobil 17 ŞUBAT 2011 / 17:18

Kaspersky Android ve BlackBerry’i de koruyacak

Kaspersky Android ve BlackBerry’i de koruyacak

Kaspersky Lab’ın Kaspersky Mobile Security 9 çözümünün yeni sürümü Symbian ve Windows Mobile’ın yanı sıra artık Android and BlackBerry platformlarını da destekliyor.

Akıllı telefon kullanıcılarına en güncel mobil güvenliği sağlamak amacıyla Kaspersky Mobile Security 9’un yeni sürümünü piyasaya sunan Kaspersky Lab, bu sayede kullanıcıların telefonlarının tüm tehditlerden korunacağına ve kişisel verilerinin siber suçluların eline geçmeyeceğinden emin olmasını sağlıyor.Kaspersky Mobile Security 9 akıllı telefon kullanıcılarını kötü amaçlı yazılımlardan ve spam’lerden koruduğu gibi istenmeyen çağrıları bloke ediyor, dosyaları ve iletişim bilgilerini meraklı gözlerden saklıyor. Çözüm, geliştirilen mahremiyet koruma teknolojileri sayesinde tek bir düğmeye basarak belirlemiş olduğunuz kişilerin iletişim bilgilerini, arama kayıtlarını, SMS’lerini saklamanızı ve bu kişiler tarafından arandığınızda telefonunuzun sessiz (mute) modda çalmasını sağlıyor.Listenizde bulunan kişilerin iletişim bilgilerini ister otomatik olarak ister SMS göndererek bloke edebiliyor, istenmeyen aramaları ve SMS’leri listenizde bulunan kişileri “kara” ve “beyaz” olarak ayırıp filtreleyebiliyorsunuz.Çalınmaya karşı da çözüm varAkıllı telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda Kaspersky Mobile Security 9 bilgilerinizin gizli kalmasını sağladığı gibi kaybolan telefonun yerinin belirlenmesine, gizli dosyalarının silinmesini veya özel bir SMS yollanarak uzaktan bloke edilmesini de sağlıyor. Çözüm, “GPS Find” özelliği ile aynı zamanda kaybolan aracın yerini belirleyebiliyor, telefonu bloke edebiliyor ve çalınan telefonuna yeni bir SIM kartı yerleştirildiğinde haber gelmesine de olanak veriyor.Kaspersky Mobile Security 9 çocuğunuzun telefonunuza yüklü ise çocuğunuzun yerini kolayca tespit etmenizi de sağlıyor. Kullanıcılar KMS9’nun Aile Kontrol Modülü ile özel tarifeli numaralar gibi çocuklarının veya kısıtlama getirmek istedikleri kişilerin arama yapacağı numaraları kısıtlayabiliyor ve onların kimi aradığını kontrol edebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun