Mobil 07 MAYIS 2009 / 12:19

Kablosuz ağlar alanında yeni bir güç alevleniyor

WiGig, kablosuz iletişim alanında yeni ve farklı bir konsept.

WiGig, kablosuz iletişim alanında yeni ve farklı bir konsept.


WiGig, Wireless Gigabit Alliance, Dell, Inter, LG, Samsung,Microsoft ve Nokia gibi şirketlerden destek görüyor. Birlikte, WiGig'i yeni birlikte işler bir standard olarak yayınlanacak seviyeye getirecekler. WiGig, kısa mesafeler arasında ( duvarsız 16 metrekare civarında) ultra hızlı veri transferi (saniyede 6GB) sağlaması için tasarlandı. P2p ağı olan WiGig, merkezi bir HUB ya da yönelticiye ihtiyaç duymuyor.


Amacı WiFi ya da BlueTooth'un yerine geçmek değil. Zayıf noktası, duvar ve benzeri engellerle karşılaştığında sinyallerinin kolayca durdurulabilir ya da zayıflatılabilir oluşu. Dünya çapında kullanımı kolay olan 60 Ghz sıklığa dayanan WiGig'in bu alandaki spesifikasyonları Aralık ayında yapılacak. Ancak ekipler donanım kurulumu için hazır. İsteyen her şirket bu birleşmeye katılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun