Mobil 04 ARALIK 2012 / 16:31

iTunes Türkiye sayfası kullanıma açıldı

iTunes Türkiye sayfası kullanıma açıldı

Uzun süredir konuşulan iTunes’un Türkiye sayfasının açılacağı dedikodusu gerçeğe dönüştü. Apple, iTunes Türkiye sayfasını kullanıcıların hizmetine açtı. Türkiye ofisinin açılmasıyla birlikte, Türk kullanıcılarına sunacağı hizmetleri artıracağı sinyali veren Apple, iTunes Türkiye sayfasını açarak daha önce sadece uygulamaların satın alınabildiği ve podcast’lerin indirilebildiği platformda, Türkçe müzikleri ve filmleri de satışa sunmaya başladı.

Hali hazırda içerik konusunda kısıtlı bir kullanım sunsa da, çok fazla vakit geçmeden bu açığın kapanacağını söyleyebiliriz. Özellikle yerli içerikler bakımından zenginleşecek iTunes’un, bu sayede yerli sanatçılara da kazanç kapısı olacak olması bir diğer güzel ayrıntı olarak göze çarpıyor.Müzik satışının yanı sıra, içeriğinde yerli filmlere de yer verecek olan iTunes, açtığı özel yerli filmler kategosiyle de kullanıcılara hizmet sunacak.

iOS ve iTunes üzerinden ulaşabileceğiniz iTunes Store Türkiye'de şarkı fiyatları 0,89 lira olarak belirlenirken; albüm fiyatları ise 8,01 liradan başlayarak değişkenlik gösteriyor.

Bunun yanı sıra iTunes Match hizmeti de Türk kullancıların kullanımına açıldı. Kullanıcılar iTunes Match hizmetini yıllık 39,99 liraya alarak, bilgisayar ya da taşınabilir belleklerinde bulunan şarkıları ve filmleri bulut ortamına taşıyabilecekler. Kullanıcılar bu sayede istedikleri yerden internet üzerinden iOS işletim sistemine sahip cihazlardan veya bilgisayarlardan arşivlerine ulaşabilecekler.

iTunes Store Türkiye'ye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : apple itunes türkiye
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun