Mobil 12 MAYIS 2012 / 09:05

İstanbul Tiyatro Festivali mobil ortama taşındı

Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 18. İstanbul Tiyatro Festivali'ne yönelik “iFestTiyatro” adında özel bir sayı hazırlandı.Deneyimli gazeteci ve yazarlarca hazırlanan iFest’de, İstanbul Tiyatro Festivali’nin tüm programına detaylı yer vermenin yanı sıra oyuncu ve yönetmenlerle söyleşilere ve eleştiri yazılarına yer veriyor. Kullanıcılar iFest ile festivaller, etkinlikler ve sanatçılar üzerine özel metinler okurken, müzik dinleyip video izlemenin yanı sıra aylık etkinlik programlarını da en pratik biçimde inceleme fırsatı buluyor. Türkçe ve İngilizce yayımlanan ‘mobil kültür sanat rehberi iFest’ ile sadece Türkiye’deki değil dünyadaki bütün önemli sanat etkinlikleri ile festivaller de takip edilebiliyor.

10 Mayıs–5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek 18. İstanbul Tiyatro Festivali yurtdışından 5, Türkiye’den 40 tiyatro ve dans topluluğunun katılımıyla gerçekleşirken, 100’ü aşkın gösteriye sahne olacak.

Bu yılki teması “Özgürlükler-Sorgulamalar” olarak belirlenen festivalde insan haklarından göçe, savaştan şiddete insan yaşamını etkileyen konu ve olaylar irdelenecek. Bunun yanı sıra Dünyaca ünlü çağdaş sanatçı Kutluğ Ataman'ın “SILSEL, Türkiye’ye yazılmış mektuplar” adlı projesi kapsamında; Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda 7’den 70’e herkesi, hayalindeki gökyüzünü oluşturmaya davet edecek.