Mobil 11 MAYIS 2012 / 09:25

İstanbul’daki mekânlara ulaşmak artık daha kolay

İstanbul’daki mekânlara ulaşmak artık daha kolay

Yellow Medya tarafından geliştirilen 'İstanbul Şehir Rehberi' adlı uygulama, şehirdeki mekânları keşfetmek ya da ihtiyaç noktalarına erişmek isteyen iPhone kullanıcılarına bu konuda kolaylık sağlıyor. Nisan ayından bu yana 20 binden fazla iPhone kullanıcısı tarafından indirilen ücretsiz uygulama İstanbul Şehir Rehberi, restoranlar, barlar, oteller gibi mekânlar ile hastane, polis merkezi, eczane ve ATM gibi ihtiyaç noktalarının detaylı iletişim bilgilerine kullanıcılarının tek bir dokunuşla ulaşılabilmesine imkan tanıyor.  Mekânların konumu harita üzerinde görüntülenebilirken, ayrıntılı yol tarifi alınabiliyor.

En güncel ve kapsamlı şehir rehberi olma özelliğini taşıyan uygulama, şirketin 52 kişilik Yerel Arama Uzmanları ekibi, rehberdeki bilgilerin sürekli doğru ve güncel olmasını sağlıyor. Türkçe ve İngilizce arayüz seçeneği ile her iki dilde de kullanılabilen uygulama ‘Yakınımda’ özelliği sayesinde, kullanıcılar yakın çevrelerinde yer alan mekânları görüntüleyebiliyor, mekânın bilgilerini sosyal ağlarda paylaşabiliyor, kendi profillerini oluşturabiliyor, ayrıca belli bir mekânda, belirli bir tarih için kendilerine hatırlatma kurabiliyorlar.

Yakın zamanda uygulamanın iPad, Android ve diğer mobil platformlara uyumlu versiyonlarının yanı sıra Adana, Alanya, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Çeşme, Fethiye, Kuzey Ege, Kapadokya ve İzmir Şehir Rehberleri’nin de yaz sezonunda sunulması planlanıyor.

Nisan ayından bu yana 20 binden fazla iPhone kullanıcısı tarafından indirilen uygulamayı App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun