Mobil 23 HAZİRAN 2011 / 10:13

İsrail karşıtı uygulama kaldırıldı

Dönem dönem artan İsrail karşıtlığını tetikleyen "ThirdIntifada" isimli uygulama mağazadan kaldırıldı.Dönemsel olarak artan İsrail karşıtı protestolarda daha iyi örgütlenmek için kullanılan uygulama ThirdIntifada isimli uygulama App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyordu.

Uygulama, takipçilerinin İsrail karşıtı görüşleri yaymasını ve örgütlenebilmesini sağlıyordu. Bunun üzerine İsrail Bilgi Bakanı Yuli Edelstein, Apple CEO’su Steve Jobs’a bir e-posta göndererek uygulamanın kaldırılmasını rica etti. Edelstein’ın yanında Yahudi hakları savunucusu grup Simon Wiesenthal da Apple’dan uygulamanın kaldırılmasını istedi.

Talep kabul edildi ve uygulama App Store’dan çıkarıldı. Apple adına konuşan Tom Neumayr uygulamanın kaldırılma sebebinin “geniş kitleleri saldırgan hale getirmesi” olduğunu açıkladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun