Mobil 04 NİSAN 2012 / 15:15

iPhone kullanıcıları Wi-Fi kullanımında Android'i ikiye katlıyor

iPhone kullanıcılarının etrafındaki Wi-Fi bağlantı noktalarına Android kullanıcılarına göre bağlanmaya iki kat daha fazla meyilli oldukları ortaya çıktı. Öyle görünüyor ki iPhone sahipleri, 3G veri bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantılarını kullanmaya Android kullanıcılarına kıyasla daha eğilimli. ComScore'un araştırmasına göre Amerika'da iPhone kullanıcılarında Wi-Fİ bağlanma oranı yüzde 71 iken, Android kullanıcılarında bu oran sadece yüzde 31. Avrupa'da ise yüzde oran sırasıyla yüzde 87'ye karşılık yüzde 57.

Sebep? Muhtelemen iPhone'un Wi-Fi bağlantısı kurma konusunda Android'e göre daha kullanıcı dostu oluşu. Gerçekten de her iki işletim sisteminin Wi-Fi bağlantı noktalarının çalışma şekillerine baktığınızda sürecin iPhone için çok daha hızlı ve sorunsuz olduğunu görüyorsunuz.

Ayrıca daha önce tanımlanmış Wi-Fi bağlantılarıyla otomatik bağlantı kurma konusunda da iPhone çok daha iyi iş çıkarıyor.

Bu da ilginç bir bilgi olarak aklınızın bir köşesinde dursun.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun