Mobil 19 OCAK 2016 / 17:38

iPhone 6S ve 6S Plus’ta gördüğünüz pil yüzdesine inanmayın

Eğer telefonunuz iPhone 6S ya da 6S Plus ise ekranda gördüğünüz pil yüzdesi doğru olmayabilir. Zaman dilimi değiştiyse ya da saatinizi kendiniz ayarladıysanız ekrandaki pil yüzdesine güveniyorsanız bir anda kendinizi şarjı bitmiş bir iPhone’la bulabilirsiniz.

Birçok iPhone 6S ve 6S Plus kullanıcısının şikayetlerinden sonra Apple, bu hatanın nereden kaynaklandığını araştırmaya başladığını ve çözüm için çalıştıklarını açıkladı. Görünüşe göre bu sorun cihazın saat ayarlarıyla alakalı. Saat dilimi değiştirildiğinde ya da saat elle ayarlandığında pil yüzdesi takılı kalıyor.

Bu sorunla karşılaşan kullanıcıların cihazlarını sıfırlamaları ve saat ayarlarını otomatiğe getirmeleri gerekiyor. Kaç kullanıcının sorunla karşılaştığı ve herhangi bir düzeltmenin yayınlanıp yayınlanmayacağı şu an için belli değil. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun