Mobil 18 OCAK 2011 / 07:52

iPhone 5 ve iPad 2 çift çekirdekli işlemciyle gelecek

iPad 2 çift çekirdekle gelecek, grafikler şenlenecek

AppleInsider'dan gelen dedikodulara göre yeni nesil iPhone ve iPad’ler, Apple’ın yeni sürüm A4 yongasıyla ve yüksek çözünürlüğü destekleyecek çift çekirdekli grafik işlemciyle donatılmış olarak gelecek. Yeni nesil cihazlarda 1080p HD video oynatma özelliği de mevcut olacak.Yine söylentilere göre cihazlarda kullanılacak söz konusu yonganın Imagination Technologies’in üreteceği çift çekirdekli SGX543 GPU olacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili iddialar giderek artarken özellikle iPad 2’nin önceki sürüme göre daha yüksek çözünürlüklü ekranla geleceği konuşuluyor.

Muhtemelen çift çekirdekli ARM Cortex-A9 CPU ile birlikte gelecek olan SGX543 grafik yonganın iPad 2’yi HD video sunabilmenin ötesinde bir cihaz haline getireceği belirtiliyor. iPhone 5’in de baştan aşağı yeniden tasarlanacağı ve çok çekirdekli bir işlemciye sahip olacağı yine söylenenler arasında.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun