Mobil 16 EYLÜL 2011 / 14:24

"iPhone 5, 15 Ekim’de satışa sunulacak"

iPhone 5, 15 Ekim'de piyasada (mı?)

Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu için France Telecom CEO’su Stephane Richard 15 Ekim’i işaret etti. Bu kez verilen tarih doğru gibi görünüyor.

[caption id="attachment_34662" align="alignnone" width="311" caption="Uzakdoğulu üreticilerin yarattığı iPhone 5 kılıfı.."][/caption]

Apple’ın ürünleriyle ilgili dedikoduların çıkmasına alıştık artık. Genelde bu sayfalarda bu tür dedikodulara yer vermiyoruz ancak bu kez önemli bir ismin verdiği tarih Fransız basınında yer aldı.

Fransa’daki haberlere göre, France Telecom CEO’su Stephane Richard, gazetecilerle gerçekleştirdiği küçük sohbet toplantısında iPhone 5’in 15 Ekim’de piyasada olacağını ifade etti. Mayıs ayında Richard, Apple’ın daha küçük SIM kart standardı getirilmesi fikri hakkında hakkında görüşmelerde bulunmuş ve yeni sistemi denemişti.

Elbette iPhone’lar dünyanın her bölgesinde aynı anda piyasaya çıkmıyor. Bir öndeki sürüm de ABD’de piyasaya sürüldükten sonra Avrupa’ya ve Türkiye’ye gelmişti. Dedikoduların ortak nokrasında yeni iPhone’u Ekim ayında karşımızda göreceğimiz anlaşılıyor.