Mobil 03 KASIM 2011 / 12:49

iPhone 4S piline acil yazılım güncellemesi geliyor

iPhone 4S piline acil yazılım güncellemesi geliyor

iPhone 4S ile ilgili şikayetler artınca Apple, iOS 5 işletim sistemi için bir yazılım yenilemesi yayımlamaya hazırlandığını açıkladı. Böylece şirket iPhone 4S'te bir pil problemi olduğunu kabul etmiş oldu.Yeni iPhone 4S’in pili ile ilgili kullanıcı şikayetleri artıyor. Bir Apple sözcüsü, “Bazı kullanıcılarımız iOS 5 cihazlarda beklentilerin altında pil ömrü şikayetinde bulundu. Pil ömrünü etkileyen birkaç bug bulduk ve bunları hedefleyen bir yazılım yenilemesini birkaç hafta içinde yayınlayacağız” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklama şirketin hatayı bir donanım sorunundan öte yazılımsal bir hatadan kaynaklandığını ifade ediyor. Ayrıca güncellemenin birkaç haftadan daha kısa bir sürede gerçekleşebileceği de belirtiliyor. Zira geliştiricilere “pil ömrünün etkilenmesiyle” ilgili sorunun düzeltilmesini de içeren iOS 5.0.1 sürümü hakkında bilgi verilmeye başlandı.

Apple konuyla ilgili daha başka detay vermedi, ama yeni telefonun kısa pil ömrü ile ilgili şikayetler online forumlarda son dönemde öne çıkıyordu. Ancak her kullanıcıda mevcut sorunların görülmediği, bazılarının iPhone 4 ile fark göremediği de aktarıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun