Mobil 19 EKİM 2011 / 11:43

iPhone 4S ile ilgili şikayetler neler?

iPhone 4S ile ilgili şikayetler neler?

Üç günde 4 milyon satış rakamına ulaşan iPhone 4S için forumlarda çok önemli şikayetlerden söz edilmeye başlandı. Siz de yeni telefonu yurtdışından ya da geldiğinde ülkemizden alırken bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz.Dışı iPhone 4 ile aynı olan cihaz, kısa sürede kullanıcıların akınına uğradı. Şimdiye kadar kullanıcı deneyimiyle ortaya çıkan şikayetler arasında ekran rengi, Siri ve operatör kaynaklı sorunlar göze çarpıyor.

Ekran rengindeki sorunlar

Yeni telefonun yeterince kaliteli bir ekranı olmadığı için eleştirildiği bilgileri forumlar dolaşıyor. Kullanıcılara göre ekranın parlaklığı yeterli değil. Bir kullanıcının verdiği bilgilerde iPhone 4’ün ekranıyla iPhone 4S arasında özellikle beyaz fonlarda önemli farklar görünüyor. Yeni sürümde renklerin daha sarımsı olduğundan şikayet ediliyor.

Siri her zaman çalışmıyor

Kullanıcıların en fazla beğendiği özelliklerin başında sesli komut sistemli yapay zeka Siri geliyor. Siri bazı zamanlarda bağlantı problemleri yaşıyor. ABD’de yer alan operatörlerden Sprint’in sunduğu 32GB iPhone 4S’te Siri’nin çalışmadığına dair yazılar forumlarda geziniyor. Bazı kullanıcılarsa sorunları hiçbir bir operatöre bağlamadan, doğrudan Siri’den kaynaklandığına inanıyor.

Uzmanlar aşırı ilgi çeken yazılımın beklenmedik trafik nedeniyle sunucularında aşırı yükleme olabileceğinden söz ediyor. Business Insider’dan Ellis Hamburger ise Siri’nin kaoatılıp, tekrar açıldığında düzeldiğini aktarıyor.

Sprint’in yavaş olduğu iddia ediliyor

ABD’de de operatör sınırsız veri kullanımı sunuyor ancak gelen haberlere göre, sistem yeterince iyi çalışmıyor. Gizmodo’nun yaptığı testlerde Sprint’in en düşük ortalama hızı sunduğu ortaya çıktı. Sprint’in resmi forumlarında da kullanıcılar konuyla ilgili şikayetlerini bildiriyor.

Apple’ın yeni telefonunun ülkemize geldiğinde de benzer problemler yaşanabilir. Operatör kaynaklı sorunların şimdiden ne olacağını söyleyemesek de ekran rengiyle ilgili problemlere özellikle dikkat etmek gerekiyor.
YORUMLAR
metin olcayalp 19 NİSAN 2012 / 09:34 0 0
arkadaşım amerikadan iphone 4s getirdi ama alarmı çalışmıyor,bu kadar rezil bir telefonum olduğu için çok pişmanım.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun