Mobil 10 EKİM 2011 / 23:37

iPhone 4S bir günde bir milyon sipariş aldı!

iPhone 4S bir günde bir milyon sipariş aldı!

Apple'ın yeni akıllı telefonu, yatırımcılar tarafından hayal kırıklığı ile karşılaşsa da markanın tutkunları gün geçtikçe artıyor. Bir önceki modele göre çok da değişikliğe gidilmeyen 4S siparişleri iPhone 4'e göre yüzde 67 daha fazla gerçekleşti.Steve Jobs'ın hayatını kaybetmesinin hemen ardından piyasaya sürülecek telefon, pek çokları tarafından yadırganmıştı. Zira beklenti iPhone 5'in kullanıcılarla buluşması yönündeyken özellikleri sadece kamera ve işlemcisinde değiştirilmiş bir yeni nesil iPhone 4S bulundu. Ancak bu durum önsiparişlerin yüzde 67 artmasının önüne geçmedi.

Apple hayranları sadece bir günde bir milyonun üzerinde iPhone 4S siparişi verdi. Yatırımcılar için hayal kırıklığı olan telefon ne oldu da bu kadar sipariş alabildi? Aslında bu sorunun cevabında sadece bir kişinin ismi yatıyor: Steve Jobs...

Getirdiği vizyonla dünyadaki mobil cihaz tanımını değiştiren, kurduğu ekonomik modelle dev şirketleri peşinden sürükleyen Jobs, geçtiğimiz hafta hayatını kaybetti. Yeni iPhone Jobs'ın Apple'da bulunduğu son telefon olarak tarihe adını yazdırırken, insanlar bu telefonu kaçırmak istemedi.

Bir önceki modelden 16 ay sonra karşımıza çıkan iPhone 4S'te neler geliştirilmişti? Hatırlayalım;

  • iPad 2'de bulunan çift çekirdekli A5 ile önceki telefona göre yedi kat grafik işleme hızı kazandı,

  • Kamera çözünürlüğü 5'ten 8 megapiksele yükseltildi,

  • Sesli komut özelliği eklendi. Böylece birçok komut -şimdilik- İngilizce olarak doğrudan telefona sesle verilebiliyor,

  • Geliştirilmiş akıllı anten teknolojisi ile hem CDMA, hem GSM standartlarına uyum sağlayan telefon, tek şarjla 8 saate kadar konuşma imkanı sunuyor.


Bu yenilikleri barındıran telefon ile Apple cihazlarının en iyi önsipariş rakamlarına ulaşıldı. Şirketin bir önceki akıllı telefonu iPhone 4'ün ilk gün siparişleri 600 bindi. iPhone 5 modelini tanıtması beklenirken iPhone 4S'i piyasaya süren Apple'in hisselerinde yüzde 5'lik bir düşüş yaşanmıştı. Şirketin hisseleri, iPhone 4S'e olan yoğun talep sayesinde haftaya yüzde 2,4'lük yükselişle başladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun