Mobil 03 ARALIK 2011 / 13:39

iPhone 4S Aralık'ta resmen Türkiye'de

iPhone 4S Aralık'ta resmen Türkiye'de

Turkcell, Avea ve Vodafone, web sitelerinden yaptıkları duyurularla iPhone 4S modelini 16 Aralık'ta piyasaya sunacaklarını açıkladı.Apple iPhone 4S'in Türkiye'ye resmi ithalat yoluyla ve operatör kontratıyla gelmesini bekleyenlere operatörlerden müjde geldi. Türkiye'deki her üç operatörün web sitelerinden yapılan duyuruda iPhone 4S'in 16 Aralık'ta satışa sunulacağı açıklandı.

Operatörlerin sitesindeki duyuruda sadece piyasaya çıkış tarihi yer alırken, fiyat ve diğer kampanya detaylarına yer verilmedi.

4 Ekim'de ABD'de duyurulan iPhone 4S, izleyen 2 hafta içinde pek çok ülkede kademeli olarak satışa çıkmıştı. O tarihten bu yana Türkiye'ye 'paralel ithalat' yoluyla getirilen iPhone 4S'ler oldukça astronomik fiyatlarla alıcı buluyor. Rakamlar son günlerde düşüş gösterse de bugün 16GB depolama kapasitesi olan iPhone 4S 2400 lira civarında fiyatla satılabiliyor.

ABD'de ise Apple Store'lardan SIM kilidi olmayan iPhone 4S 16GB modelini 649 dolar (+yüzde 8 KDV) yani yaklaşık 1300 lira fiyatla almak mümkün.

iPhone 4S'in fiyatını henüz açıklanmadı. Fikir vermesi açısından Turkcell, halen iPhone 4 modelini en düşük 92TL taksitle 24 aylık kontrat paketiyle satıyor. Diğer operatörler de üç aşağı beş yukarı benzer fiyat tarifelerini izliyor.