Mobil 17 EKİM 2011 / 08:36

iPhone 4S’te yer alan Siri ABD dışında verimli çalışmıyor

Apple’ın son model iPhone’larına yerleştirdiği yapay zekası Siri’nin ABD dışında pek iyi çalışmadığı kullanıcılar tarafından bildiriliyor.Yaklaşık on gün önce tanıtılan iPhone 4S, bir önceki modele gözle görülür bir değişikliğe sahip değil. Ancak içindeki işlemcinin çift çekirdekli A5 olması ve kamerasının 8 megapiksele yükseltilmesi ilk bakışta göze çarpıyor. Yeni telefonun belki de en ilgi çekici yönüyse ses kontolü yapılabilen yapay zekası Siri olduğu düşünülüyor.

Kullanıcı komutlarını eyleme dönüştüren ve uygun cevapları kullanıcıya sunan Siri’nin Amerika Birleşik Devletleri dışında verimli çalışmadığı kullanıcılar tarafından bildirilmeye başlandı. 4S kullanıcılarının MacStories’de yer alan ifadelerine göre, özellikle harita ve trafik bilgilerini alma konusunda sorunları olduğu aktarıldı.

Aslında Siri henüz beta sürümünde olduğu için tüm dünyada beklenen performansı göstermesi zor. Bu nedenle akıllı yazılımla ilgili biraz daha sabırlı olmak gerekiyor.

Apple yalnızca bir yıl önce, rakam açıklanmasa da yaklaşık 200 milyon dolara, henüz yeni kurulan ve kurulum maliyeti 24 milyon dolar olan Siri’yi satın almıştı. O dönemde Apple’ın fazla para ödediğini düşünülse de Siri’nin iPhone 4S talebinde yarattığı etki oldukça fazla.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun