Mobil 30 HAZİRAN 2011 / 17:54

iPhone 3GS bedava dağıtılacak

Bu Apple dedikodusu doğruysa ABD’de olay çıkar: Analistlere göre iPhone 5’in çıkmasının ardından operatörler 3GS’yi bedava dağıtacak, iPhone 4’ün kontratlı fiyatıysa 99 dolar olacak.RBC Capital Market analistlerine göre Apple’ın (her zamanki gibi) merakla beklenen telefonu ‘5’ piyasaya çıktığında eski modeller, deyim yerindeyse, gözden düşecek. Mike Abramsky’ye göre 3GS’nin kontrat üzerindeki bedeli 0 dolara düşerken ‘4’ ise 99 dolara düşecek.

Analistler, Apple’ın bu fiyat düşürme politikasının giriş seviyesi iPhone stratejisinin bir parçası olduğuna inanıyor. Apple bu şekilde Android başta olmak üzere orta seviye akıllı telefonların pazarına girmek istiyor. Şu anda aylık 49 dolarlık iPhone’lar AT&T operatörü üzerinden satın alınabiliyor.

Bedava iPhone sayıyı ikiye katlar

1.500 kişinin katıldığı bir araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 14’ü, bedava olması halinde, 2 yıllık kontratla 3GS sahibi olmaya sıcak bakıyor. Araştırmaya göre bedava iPhone kampanyası, dünyada şu anda 64 milyon olan kullanıcı sayısını 150 milyona çıkarabilir.

Abramsky’nin tahminlerine göre iPhone 5’in fiyatı tek başına 599 ile 699 dolar arasında olacak. ABD’deki kontratlı fiyatlarınsa aylık en fazla 299 dolar olması bekleniyor. Abramsky ayrıca 2012 yılının ortalarında ‘bebek’ bir iPhone modelinin de iCloud servisini desteklemek için piyasaya sürüleceğini belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun