Mobil 02 ŞUBAT 2016 / 15:00

iPhone’un Chrome tarayıcısı hızlanıyor

Google, IOS Chrome tarayıcısını yüzde 70 oranında hızlandıracak bir güncelleme yayınladı.

Kısa süre önce Google, Chrome için geliştirdiği sıkılaştırma uygulamasıyla, kullanılan HTML, CSS ve JavaScript’i yüzde 14 ila yüzde 25 oranlarında sıkılaştırarak, alan kullanımını ve sayfa yüklemelerini hızlandırdığını duyurmuştu. Chromium’da yayınlanan yeni blog yazısına göre, Eylül 2014’te iOS 8’in yayınlanmasıyla, Google’ın Chrome için bazı iyileştirilmeler yapılması gerekiyordu. Google’ın iOS için yayınladığı son güncelleme ile tarayıcı bir önceki sürüme göre kullanıcılarına daha istikrarlı ve daha hızlı bir deneyim sunacak.

IOS tarayıcısı olmayan Chrome, son zamanlarda yaşadığı kilitlenme ve çökme problemlerini çözmeye çalışıyordu. Daha iyi performans sağlamayı ve iOS kullanıcıların yerleşik uygulaması Safari’yi geçmeyi hedefleyen Chrome,  StatCounter’a göre dünya çapında favori mobil ve tablet tarayıcısı Safari’nin önüne geçmek üzerine yaptığı çalışmaları başarıya ulaşmış durumda.Chrome yeni güncellemesiyle birlikte,  etkin bir şekilde hatalarının yerini saptayarak, web sayfasında bir şey yanlış gittiğinde ya da telefon hafızası dolduğunda, tüm uygulamayı kilitlemek yerine artık sadece sorunlu işlemin kitleneceğini belirtiyor.  Ayrıca daha hızlı ve daha düzgün kaydırmanın yanı sıra sekmeler arasında geçiş yaparken,  sekmelerin artık daha hızlı yükleneceğini vurgulanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun