Mobil 14 NİSAN 2011 / 12:06

iPad’i 3 boyutlu yapan teknoloji

Özel bir film ve yazılım sayesinde iPad ekranı 3 boyutlu görüntü verebiliyor.Birçok kişi iPad’de hala birçok şeyin eksik olduğunu düşünüyor. Bir Japon da bu konuda kafa yorduktan sonra iPad ekranına 2 boyut özelliğini kazandırmanın bir yolunu bulmuş.

Özel bir film ve beraberinde çalıştırılan bir yazılım iPad’in fotoğrafları 3 boyutlu gösterebilmesini sağlıyor. Üstelik ekrana yapıştırılan film iPad’in çoklu dokunmatik özelliğinin kullanılmasını da engellemiyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BAWoKuoe0Ns[/youtube]

Sonucu ‘tatmin edici’ ve ‘kabul edilebilir’ olarak değerlendiren kaynakların belirttiğine göre sistem 2 boyutlu görselleri 3 boyutlu göstermiyor. Sadece 3 boyutlu çekim yapabilen bir makinenin karelerini 3 boyutlu olarak ekrana yansıtıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun