Mobil 13 MAYIS 2011 / 16:10

İnternet ve basın taşınabilir hale geliyor

Webrazzi Gündem Toplantısı’ndan çıkan ortak düşünce geleceğin yayıncılık modelinin tamamen mobil olacağı yönünde.Webrazzi’nin dördüncüsünü düzenlediği ‘Mobil’ adlı toplantıda internetin ve yazılı basının hızla mobile kayması ve mobil dünyanın fırsatları değerlendirildi.

Açılışta konuşma yapan Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal, mobil uygulamaların son yıllarda hızla yayıldığını ve bu uygulamaların gazete ve müzik satışlarını etkilediğini, ancak sektörlerin mobil ortamda daha da güçlendiğini vurguladı.

Toplantıya katılan gazeteci yazar Cüneyt Özdemir ise: “Bir haber sitesinin uygulamasının kullanımı Türkiye’nin önde gelen gazetelerin tirajına yaklaşıyorsa, bu mobilin başarısıdır. Yayıncılığın geleceği mobilde.” dedi.

Uygulama geliştirici gerekiyor

Mobinex Teknoloji Direktörü Osman Çelik, ‘Mobil Uygulama Geliştirmenin Zorlukları ve Çözüm Yolları’ başlıklı sunumunda insanların mobilde daha fazla para harcamaya meyilli olduğunu ve sektörün bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini belirtti ve Türkiye’de mobil uygulama geliştiricilerin eksikliğinin hissedildiğini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun