Mobil 25 OCAK 2013 / 10:35

Intel akıllı telefonu Yolo’yu 125 dolara piyasaya sürüyor

Intel'in akıllı telefonu Yolo 125 dolara piyasada

Akıllı telefonlar için yonga üretimi konusunda önemli gayret gösteren Intel, Afrika piyasası için ürettiği Yolo’yu kullanıcılarla tanıştırıyor. Şirket, hem tecrübe kazanmak hem de bambaşka bir piyasada pay elde etmek istiyor.Intel Inside” yazısı olmayan bilgisayarlar hayatımızın önemli bir parçasıydı. Sanırım uzun süre bu logoyla yaşayanlar olarak AMD’nin piyasadaki rekabete ortak olmasına sevindik. Akıllı telefonların piyasaya hükmetmeye başlamasının ardından geride kaldığı görülen Intel, yeniden öne geçebilmek için gayret gösteriyor.

Zira en fazla akıllı telefon satışı yapan Apple ve Samsung ürünlerinde Intel ürünlerine yer vermezken, ARM işlemciler hızla gelişti. Gelişmekte olan pazarlarda kendisini bulmayı hedefleyen Intel, üst segmentteki rekabete katılabilmek için ısınma turları atıyor.

Daha önce 2012’nin ortalarında Hindistan için piyasaya sürülen Xolo’nun yanına Afrika’daki kullanıcılar için piyasaya sürülen Yolo geldi. İlk olarak Kenya’da karşımıza çıkacak ürün, 3.5 inç ekranı ve 1.2GHZ işlemcisiyle düşük seviye için ideal görünüyor.

125 dolarlık Intel akıllı telefon

Beklentilerin oldukça düşük tutulması gereken telefon 320’ye 240 çözünürlük ve çift SIM özelliği ile dikkat çekiyor. Telefon Kenya’da yaklaşık 125 dolardan kullanıcılarla buluşacak. Aslında bu hamlenin Intel ve dünya piyasaları için iki anlamı bulunuyor;

  • Afrika artık hedef piyasalardan biri haline geldi ve ucuz ürünlerle orada başarılı olma potansiyeli dev şirketler tarafından görülüyor.

  • Intel gibi potansiyeli olan ancak akıllı telefon piyasasında yeterince yer alamamış, bu konuda yeterince tecrübesi olmayan şirketler için yeni bir oyun alanı ortaya çıkıyor. Afrika’daki kullanıcıların vereceği tepkilere göre Intel’in stratejisini belirleyerek diğer gelişmekte olan piyasalarda bu tecrübesini kullanması bekleniyor.

ETİKETLER : intel intel xolo intel yolo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun