Mobil 12 MART 2012 / 08:50

Instagram sonunda Android telefonlara geliyor

Instagram sonunda Android telefonlara geliyor!

Fotoğrafları olduğundan daha havalı göstererek paylaşılmasını sağlayan fotoğraf uygulaması, artık Android kullanıcılarının da hizmetine sunuluyor. Uygulama, sadece iOS üzerinden 27 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı.Artık iPhone’lar ile çekilen hemen her fotoğraf Instagram’dan çıkıyor. Fotoğrafların daha havalı olmasını ve paylaşılmasını sağlayan bu yazılımın yaratıcılarından Kevin Systrom, 27 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı.

TechCrunch’ın sorularını yanıtlayan Systom, aktif kullanıcı sayısını tam olarak vermese de, kullanıcıların yüzde 67’sinin geçtiğimiz hafta aktif olduğunu belirtti.

Şirketin değerlemesiyle ilgili yorum yapmaktan kaçınan Systom, yazılımın Android cihazlar için de indirilebilir hale geleceğini duyurdu. Bazı yönlerden iOS’taki uygulamadan bile daha iyi olduğunu belirten Systom, Android uygulamasının büyük ekranlarda iyi çalıştığını ve Twitter, Facebook, Tumblr ve diğer ağlarda paylaşılabildiğini aktardı.Android'lere Instagram gelmesi uygulamanın kalitesini düşürür mü?

Android cihazların çeşitliliği ve fazlalığı nedeniyle aslında zor bir karardı bu Instagram için. Şirketin ortaya koyduğu değer ve iPhone ile kazandığı başarı düşünüldüğünde, Android üzerinde sıradanlaşmasına sebep olabilir.

Düşük kaliteli kameralarda çekimler ile beklentilerin altında kalınan fotoğraflar, yazılımın cazibesini yitirmesine sebep olabilir. Belki de şirketin uygulamanın indirilebileceği cihazlar arasında bir tercih yapması gerekebilir.