Mobil 27 ŞUBAT 2013 / 10:42

Instagram 100 milyon kullanıcıya ulaştı

Instagram 100 milyon kullanıcıya ulaştı

Kuruluşunun üzerinden 2 yıl geçen fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu. Geçtiğimiz Nisan ayında 1 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan platform, daha sonra ortaya atılan gizlilik sözleşmesi sorunları sebebiyle kısa bir süreliğine kullanıcı sayısında ciddi düşüşler göstermişti. Bu sıkıntıya karşın, kullanıcılarının güvenini tekrar kazanan Instagram, 28 ay sonunda 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

Son 1 yıl içerisinde kullanıcı sayısında yüzde 300 gibi büyük bir büyüme oranı yakalayan şirket, son 1 ayda kullanıcı ve gizlilik sözleşmesinde yaşanan sorunlara rağmen, bu süreci yüzde 11’lik büyüme oranı ile kapattı.

Bu hızlı büyümenin ardında, şirketin Facebook tarafından satın alınması ve Android işletim sistemi uygulamasının hayata geçirilmesi yatıyor. Facebook ile birlikte hızlı bir yenilenme sürecini yaşayan platform, bunun yanı sıra çok daha verimli pazarlama stratejileri yaratmaya başladı. Bu sürecin ardından sadece iOS’a yönelik bir uygulama olmaktan çıkıp, Android kullanıcıları için de ücretsiz olarak yayınlanan platformun, bu tarz bir büyüme yaşaması pek de sürpriz değil.

Pazardaki rakipleri her ne kadar artsa da, Instagram’ın bu büyüme ivmesini kaybetmesi pek de olası görünmüyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun