Mobil 03 KASIM 2015 / 09:37

Instagram’dan yeni video kanalı özelliği

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Twitter ve Snapchat’e rakip bir video kanalı oluşturuyor.

2012 yılında Facebook’un satın aldığı Instagram, 2013 Haziran’da 15 saniyelik video paylaşım özelliğini devralarak gelir elde etmeye başlamıştı. Fotoğraf ve video paylaşma özelliklerini ileriye taşıyan Instagram, Cadılar Bayramı'nda etkinliklere özel video kanalı özelliğinin geldiğini duyurdu.

Şimdilik sadece ABD kullanıcılarına açılan Instagram’ın özel video kanalları, “Keşfet” bölümü içerisinde yer alıyor. Bu bölümde öne çıkan içerikler Instagram tarafından seçiliyor. Sosyal medya platformu bu alana reklam alarak, gelirlerini arttıracak gibi gözüküyor.

Güncel rakamlara göre 400 milyon aktif kullanıcısı olan ve günde 80 milyon fotoğraf paylaşılan Instagram’ın yeni video kanalı özelliği, etkinliklere ilişkin içerikleri tek bir yerde toplayarak, kullanıcıların yakından takip etmelerini sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun