Mobil 13 OCAK 2010 / 13:24

İngiltere yoksullara genişbant dağıtacak

İngiltere 270 bin yoksul aileye ücretsiz dizüstü bilgisayar ve genişbant erişimi sağlamak istiyor. Ancak...

İngiltere 270 bin yoksul aileye ücretsiz dizüstü bilgisayar ve genişbant erişimi sağlamak istiyor. Ancak...


 

İngiltere Başbakanı Gorden Brown, ülkedeki düşük gelirli ailelere yönelik olarak 484 milyon dolara mal olacak dizüstü bilgisayar ve genişbant erişimi sağlama planını gerçekleşme sözü verdi. Bu aslında çocuğu olan ailelerin okul bilgilerine ulaşması için ortaya atılmış bir fikir. Uygulamayla birlikte aileler, çocuklarının okuldaki notlarını ve gelişim raporlarına online olarak takip edebilecek.

Genişbantın her derde deva olacağı konusu biraz şüphe ile karşılansa da, burada amacın herkesin internete erişimini sağlamak olduğu belirtiliyor. Bu yeni girişim ülkenin eğitim tasarısının bir parçası olarak nitelendiriliyor. Ancak İngiliz parlementosunun bu konuya mesafeli duruşu, verilen sözün gerçekleşeceğine dair umutları azaltıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun