Mobil 28 OCAK 2009 / 11:59

İkinci Oracle Partner HUB İstanbul'da açıldı

Oracle, iş ortaklarına yoğunlaştırılmış destek sunmak amacıyla hayata geçirdiği Oracle Partner HUB’ın ikincisini İstanbul’da hizmete açtı.

Oracle, iş ortaklarına yoğunlaştırılmış destek sunmak amacıyla hayata geçirdiği Oracle Partner HUB’ın ikincisini İstanbul’da hizmete açtı.


Oracle Türkiye Genel Müdürü Gürhan Kalelioğlu, Oracle Doğu Avrupa ve BDT Bölgesi Başkan Yardımcısı Gregor Riedl, Link Plus Genel Müdürü Erdinç Başlık ve Sun Microsystems İş Ortakları Pazarlama ve Tele Coverage Müdürü Serdar Sayar’ın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde, Partner HUB iş ortaklarına tanıtıldı. İş  ortaklarına değer katmayı amaçlayan Oracle Partner HUB bünyesinde Partner Academy, ISV Migration Center ve Partner Studio yapıları bir arada sunuluyor. Partner Studio’da iş ortaklarına ürün tanıtımları, toplantı ve pazarlama etkinlikleri düzenleme olanağı sunuluyor. Partner Academy’de Oracle çözümlerine yönelik eğitimler sağlanırken, ISV Migration Center’da ise Oracle çözümlerine geçiş için gereken uzmanlık seviyesindeki tüm bilgiler iş ortaklarına aktarılacak.


Katma değerli çözümler


Oracle Partner HUB’ın iş ortaklarına yönelik faaliyetlerin tek bir noktadan yönetileceğini belirten  Gürhan Kalelioğlu, Oracle’ın 2009 yılı itibariyle 340 iş ortağına erişmeyi hedeflediklerini kaydetti. Yine 2009 yılı içerisinde Partner HUB bünyesinde 4 bin adam/gün eğitim vermeyi amaçladıklarını ifade eden Kalelioğlu, diğer yandan mali yıl içinde 40 adet migration projesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Gelişen pazarlara değinen Kalelioğlu şöyle devam etti: “Türkiye gelişen pazarlar içerisinde yerini alıyor. Yatırımcılar Türkiye gibi gelişen pazarları tercih ediyor. Altı ay öncesiyle karşılaştırıldığında Avrupa bütününde ekonomik durumun daha kötü olduğu görülüyor. Önümüzde zor bir dönem var. Bu dönemde iş ortaklarımızla hedeflediğimiz projelere odaklanarak, müşterilerimize daha fazla katma değer sağlayarak bilişimin onlara maliyet azaltıcı unsur olmasını hedeflemeliyiz. Bilgi teknolojilerini büyüme dtratejilerinin merkezinde konumlandıracak şekilde stratejiler oluştrmalıyız.”“Oracle Partner Hub, iş ortaklarımıza en iyiyi sunmak adına devam eden çalışmalarımızda yeni bir adım” diyen Gregor Riedl, Partner HUB’ın amaçlarına değindi. Oracle Türkiye Distribütörü LinkPlus bünyesinde kurulan Oracle Partner HUB’ın donanım desteğini ise Sun Microsystems üstlendi. İlk olarak Prag’da faaliyete geçen Oracle Partner HUB, İstanbul’un ardından Moskova ve Krakov’da da iş ortaklarıyla buluşacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun