Mobil 19 NİSAN 2011 / 16:44

Huawei'de Android'li telefon 399 liradan başlıyor

İdeos marka Android telefonlarıyla performans ve fiyat dengesini değiştireceğini iddia eden Huawei, iki farklı modelle girdiği Türkiye pazarında 10 milyon satmayı hedefliyor.

Android tabanlı telefonlarıyla dünyanın en büyük ilk 5 üreticisinden biri olan Huawei, İdeos markasıyla Türkiye pazarına girdi. Bugüne kadar 100 milyonun üzerinde cihaz üreten Huawei, İdeos'la küresel pazarda lansman sonrası ilk 3 ayda 1 milyonun üzerinde sattığını açıkladı.

Türkiye pazarına iki farklı modelle giren Huawei, başlangıç seviyesi olarak tanımladığı Ideos Android 2.2 modelini 399 TL’den, daha fazla özelliğe sahip Huawei Ideos X5 Android 2.2 modelini ise 599 TL’den tüketiciye ulaştıracak.

Gelen bültende Huawei Türkiye Genel Müdürü Philip Zhihui Liang ve Huawei Türkiye Cihaz Yönetimi Pazarlama Direktörü Bilgin Demir'in sözlerini "Bizler harikayız, 10 milyon cihaz satacağız" şeklinde tek cümleyle özetlemek mümkün ama Türkiye'de nasıl ve ne zamana bu kadar bu kadar cihaz satacaklarına dair bir blgi yok.

Merak edenler için Ideos X5 modeli işte böyle bir şey.

ETİKETLER : huawei
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun