Mobil 25 OCAK 2016 / 10:21

HTC yeni tablet hazırlıyor

Akıllı telefon devi HTC, yeni tablet cihazıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Android işletim sistemine sahip başarılı akıllı telefonlar hazırlamayı başaran HTC, tablet tarafında biraz daha sakin kalmayı tercih eden firmalar tarafında. Aslına bakarsanız Çinli üreticiler ve Samsung haricinde Android tarafında çok da fazla tablet hazırlanmıyor. Tablet bölümü, bir bakıma Apple'a terk edilmiş durumda diyebiliriz.

HTC'nin de tablet tarafında çeşitli denemeleri oldu. Piyasaya henüz iPad etkisi yaratmış bir Android tablet modeli çıkmamış olsa da özellikle giriş seviyesinde Android tercih ediliyor. Şirketin GFXBench test yazılımı üzerinde ortaya çıkan yeni model tabletinin de giriş seviyesine hitap ettiğini söyleyebiliriz. Desire T7 isimli tablet, 6.9 inç boyutunda bir ekran kullanıyor. 720p çözünürlüğe sahip olan bu ekranı Spreadtrum SC8830 çipseti besliyor. 1 GB RAM ve 16 B dahili hafıza gibi özellliklere sahip olan cihazın hem önde, hem de arkadaki kamera çözünürlükleri 5'er megapiksel.

Cihazın MWC 2016'da tanıtılacağı öngörülüyor. Tabii bu noktada telefonlarda bile bu kadar "giriş seviyesi" özelliklerle karşılaşmadığımızı belirtelim.