Mobil 25 OCAK 2016 / 10:21

HTC yeni tablet hazırlıyor

Akıllı telefon devi HTC, yeni tablet cihazıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Android işletim sistemine sahip başarılı akıllı telefonlar hazırlamayı başaran HTC, tablet tarafında biraz daha sakin kalmayı tercih eden firmalar tarafında. Aslına bakarsanız Çinli üreticiler ve Samsung haricinde Android tarafında çok da fazla tablet hazırlanmıyor. Tablet bölümü, bir bakıma Apple'a terk edilmiş durumda diyebiliriz.

HTC'nin de tablet tarafında çeşitli denemeleri oldu. Piyasaya henüz iPad etkisi yaratmış bir Android tablet modeli çıkmamış olsa da özellikle giriş seviyesinde Android tercih ediliyor. Şirketin GFXBench test yazılımı üzerinde ortaya çıkan yeni model tabletinin de giriş seviyesine hitap ettiğini söyleyebiliriz. Desire T7 isimli tablet, 6.9 inç boyutunda bir ekran kullanıyor. 720p çözünürlüğe sahip olan bu ekranı Spreadtrum SC8830 çipseti besliyor. 1 GB RAM ve 16 B dahili hafıza gibi özellliklere sahip olan cihazın hem önde, hem de arkadaki kamera çözünürlükleri 5'er megapiksel.

Cihazın MWC 2016'da tanıtılacağı öngörülüyor. Tabii bu noktada telefonlarda bile bu kadar "giriş seviyesi" özelliklerle karşılaşmadığımızı belirtelim.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun