Mobil 16 EKİM 2014 / 12:58

HTC ve Google'dan ilk Android Lollipop Nexus tablet

HTC bugün Android Lollipop işletim sistemine sahip ilk tablet olan Nexus 9’un piyasaya çıkışını duyurdu.Tablet 4:3 en-boy oranına sahip 8.9 inç bir ekrana da sahip. Sadece 436 gram ağırlığında olan tablet aynı zamanda hafif ve kolaylıkla taşınabiliyor.

Bu kolay kullanılabilen, güçlü tabletin kalbinde bulunan Nvidia Tegra K1 64-bit çift çekirdekli işlemcisi görevler arasında geçişler yapmayı basit ve hızlı hale getirirken Keppler GPU’su ise masaüstü bilgisayar kalitesindeki performans ve grafiği tablete taşıyor.

Ön (1.6MP) ve arka (8MP) kameralara sahip Nexus 9 tabletin 2K ekran (2048x1536) çözünürlüğü, fotoğraflara bakarken, internette gezinirken veya video izlerken net detaylar ve canlı renkler sunuyor. Ön çift hoparlör sahip olduğu akıllı amplifikatörü ve HTC BoomSound profilli hoparlör modu ile cihazın ön yüzünden stereo ses gelmesini mümkün kılarak Nexus 9’u müzik ve oyun severler için mükemmel kılıyor.

Android Lollipop ile çalışan ilk tablet

“Nexus 9, yenilikçi teknolojiye duydukları tutkunun bir araya getirdiği iki şirketin tasarım sürecinin tam merkezinde kullanıcı deneyimini bulunduran bir ürün yaratmak için bir araya geldiklerinde gerçekleştirilebileceklerinin harika bir örneği,” diyen HTC CEO’su Peter Chou sözlerini şöyle sürdürdü: “HTC’nin rakipsiz tasarım dili, tepeden tırnağa premium bir tablet sunmak için yazılım alanındaki en son gelişmeler ile bir araya geliyor. Bu ürünü piyasaya sunabilmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

 
ETİKETLER : htc