Mobil 27 MART 2012 / 16:28

HTC Sense devri kapanıyor

Geçtiğimiz yıl akıll telefon pazarında gerileme yaşayan HTC firması, bu yıl yeni planlamaları doğrultusunda HTCSense.com platformunu 30 Nisan tarihinde başka bir hizmete dönüştürmeye hazırlanıyor. 2010 yılında Desire HD ve Desire Z modelleri ile birlikte tanıtılan platform kişisel bilgileri yedekleme, telefon konumunu tespit etme, çalınma ihtimaline karşı hafızayı uzaktan formatlama gibi hizmetler sunuyordu. HTC, yaşanan sıkıntılarla birlikte gittiği yenilikler doğrultusunda HTC Sense platformunu, yeni bir platforma dönüştürme amacında. Bu sebeple, kullanıcılara bulut üzerindeki verilerini 30 Nisan tarihine kadar yedeklemeleri konusunda uyarı postaları atmaya başladı.

30 Nisan itibariyle tüm verilerin silineceği ve yeni bir oluşuma gidecek platform hakkında HTC yetkilileri kesin detaylar vermese de kullanıcılardan aldığı olumsuz geri dönüşler sebebiyle böyle bir karar almış gibi görünüyor.

Google Play Store üzerinden bu tarz uygulamalara sahip olabilecek kullanıcıların, yeni gelecek HTC platformuna ne kadar ilgi göstereceği ise merak konusu.

HTC Sense üzerindeki verilerinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek bu adresten indirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun