Mobil 17 NİSAN 2012 / 14:59

HTC CFO’sunu görevden aldı

HTC CFO'su görevinden alındı

İlk çeyrek gelirlerinde yüzde 35 kayıp yaşayan şirket, CFO’su Winston Yung'u farklı bir pozisyonda konumlandıracağını açıkladı. HTC’nin yeni bir çıkışa ihtiyacı var.Samsung’un yeni nesil Galaxy S için düğmeye bastığı şu günlerde HTC, son çeyrek gelirleri nedeniyle zor günler geçiriyor. Şirket başarısız finansal sonuçların ardından CFO’su Winston Yung’u farklı bir pozisyonda görevlendiriyor.

Daha önce Motorola’da mühendis olarak görev alan Chia-Lin Chang’ın yeni CFO olduğu bilgisi verilirken, HTC’nin pazar payını nasıl artıcağı merak ediliyor. Zira Samsung ve Apple’ın oldukça gerisinde kalan şirketin önemli bir hamle yapması gerekiyor.

Yakın zamanda şirket Beats’e 300 milyon dolar yatırarak sorgulanabilir bir harcamada bulundu. Tayvanlı şirket, 2012’nin ilk çeyreğinde gelirlerinin yüzde 35 düştüğünü, net kârının da yüzde 70 azaldığını açıkladı.

HTC bu ayın başında One serisi yeni model cihazlarını tanıttı. Daha hızlı grafik işlemci bulunan telefonlarda müzik ve fotoğraf konusunda da geliştirmeler yapıldı. Yazarlardan genelde iyi yorumlar alan One X ve S modelleri beklenen satış rakamlarına ulaşamadı.