Mobil 17 NİSAN 2012 / 14:59

HTC CFO’sunu görevden aldı

HTC CFO'su görevinden alındı

İlk çeyrek gelirlerinde yüzde 35 kayıp yaşayan şirket, CFO’su Winston Yung'u farklı bir pozisyonda konumlandıracağını açıkladı. HTC’nin yeni bir çıkışa ihtiyacı var.Samsung’un yeni nesil Galaxy S için düğmeye bastığı şu günlerde HTC, son çeyrek gelirleri nedeniyle zor günler geçiriyor. Şirket başarısız finansal sonuçların ardından CFO’su Winston Yung’u farklı bir pozisyonda görevlendiriyor.

Daha önce Motorola’da mühendis olarak görev alan Chia-Lin Chang’ın yeni CFO olduğu bilgisi verilirken, HTC’nin pazar payını nasıl artıcağı merak ediliyor. Zira Samsung ve Apple’ın oldukça gerisinde kalan şirketin önemli bir hamle yapması gerekiyor.

Yakın zamanda şirket Beats’e 300 milyon dolar yatırarak sorgulanabilir bir harcamada bulundu. Tayvanlı şirket, 2012’nin ilk çeyreğinde gelirlerinin yüzde 35 düştüğünü, net kârının da yüzde 70 azaldığını açıkladı.

HTC bu ayın başında One serisi yeni model cihazlarını tanıttı. Daha hızlı grafik işlemci bulunan telefonlarda müzik ve fotoğraf konusunda da geliştirmeler yapıldı. Yazarlardan genelde iyi yorumlar alan One X ve S modelleri beklenen satış rakamlarına ulaşamadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun