Mobil 07 ŞUBAT 2012 / 09:12

HTC beklentilerin altında kaldı

Tayvan şirketinin açıkladığı 2011 mali yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına göre, bir önceki çeyreğe göre yüzde 36’lık düşüş yaşandı. Sebep olarak LTE teknolojisindeki telefonlardan beklenen satışın elde edilememesi gösterildi.HTC beklentilerin altında finansal sonuçlar açıkladı. Şirketin toplam geliri 2.1 milyar dolar olarak gerçekleşirken bir önceki yıla göre yüzde 2.49’luk düşüş yaşandığı görüldü.

Barselona’da gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresi’nde dört yeni modelini tanıtmaya hazırlanan HTC, Android üreticileri arasındaki rekabetin artması nedeniyle zorlanıyor. Ayrıca şirket, yeni nesil iletişim teknolojisi LTE bulunan cihazlardaki satışların beklentilerin altında kalması nedeniyle de beklediği rakamların altında kaldı.

Tayvanlı şirket önümüzde üç aylık dönemde 2.2 ila 2.37 milyar dolar gelir hedefiyle yola çıkarak daha önceki açıklamalarına göre beklentilerini düşürdü.

Yine de Barselona’daki tanıtımda aşırı ince HTC Ville ile dört çekirdekli HTC Edge telefonlarının etkisiyle Tayvanlı şirketin yeniden ivmelenmesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun