Mobil 25 AĞUSTOS 2011 / 11:00

HP'nin TouchPad tableti Amerika'da iPad kadar popüler oldu

HP'nin tableti ölünce badem gözlü oldu

Yaşarken dükkanlarda ilgisizlikten kırılıyordu, ölüm fermanının ardından insanlar bir tane alabilmek için dükkanların önünde geceden kuyruk oluşturuyor. HP'nin tableti, büyük ilgi eşliğinde son yolculuğuna uğurlanıyor.HP'nin gözden çıkardığı ve artık üretilmeyeceğini söylediği tabletin böylesine ilgi görüp insanları kuyruğa dizmesinin sebebi ise tamamen duygusal. Önceden 499 dolardan satılan tablet, HP'nin aldığı karar eşliğinde stok eritme indirimine girdi ve sadece 99 dolardan satılmaya başladı. Tabletin devamı yok, kimse de desteklemeyecek. Ama e-posta alıp göndermekten HD film oynatmaya kadar birçok işin üstesinden kolayca gelebilen bir tabletin sadece 99 dolardan satışa sunulması da kaçırılacak fırsat değil.

Tableti ölü fiyattan satın almak isteyen kullanıcılar, her sabah erkenden Best Buy mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluşturmaya başlıyorlar. Ancak Cumartesi-Pazar günü yapılan yoğun satışların ardından tabir yerindeyse şu anda ürün mağazalara damlalıkla servis ediliyor. Kalan stokların 10'ar 10'ar paylaştırıldığı mağazalar açıldıktan sonra birkaç dakika içine stoğu tüketiyor.Ürüne sahip olabilen şanslı kullanıcılar 16 GB sürüm için 99, 32 GB sürüm için 149 dolar ödeyerek mutlu bir şekilde dükkanlardan ayrılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun