Mobil 02 ŞUBAT 2009 / 10:56

HP'den veri dönüşümü girişimlerine destek

HP'nin veri merkezi dönüşümü deneyimi atölyeleri başlıyor.

HP'nin veri merkezi dönüşümü deneyimi atölyeleri başlıyor.


HP Türkiye, dünya genelinde gerçekleştirdiği Veri Merkezi Dönüşümü Deneyimi atölyelerini Türkiye’de de düzenlemeye başladı. HP bu girişimle şirketlerin maliyet avantajı sağlayacak ve iş risklerini azaltacak veri merkezi dönüşümü girişimlerine destek olmayı hedefliyor. Ortak atölye çalışmalarında, iş hedeflerine göre uyarlanmış bütünleşik ve özelleştirilmiş teknoloji yol haritasıyla CIO’ların dönüşüm çalışmalarında yatırımlarını en çabuk nasıl en üst seviyeye çıkarabilecekleri gösteriliyor. HP tarafından, Hansa/GCR şirketine yaptırılan 'HP Veri Merkezi Dönüşümü: En Temel Uygulama Unsurları' araştırması, şirketlerin teknoloji organizasyonlarının yüzde 84’ünün, öncelikle maliyet düşürme ve iş risklerini azaltma gibi amaçlarla önümüzdeki 12 ay içinde veri merkezi dönüşümüne geçmeyi planladıklarını gösteriyor. Teknoloji alanındaki karar merciler yüzde 95 oranında konsolidasyona, yüzde 93 oranında iş sürekliliğine ve yüzde 91 sanallaştırmaya geçtiğini ya da geçmeyi planladığını ortaya çıkardı. Şirketler 2009 veri merkezi dönüşüm harcamalarında yüzde 31 ile en çok işletme maliyetlerinin düşürülmesine dikkat ediyor. Bunu yüzde 29 ile güvenliğin artırılması izliyor.


HP Türkiye Hizmetler Direktörü Nur Yolcu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Kurumsal ihtiyaçlara odaklanan bir veri merkezi dönüşümü girişimini benimseyen CIO’lar, hem günümüz teknoloji yatırımlarını değere dönüştürme zamanını önemli ölçüde kısaltıyor hem de gelecekteki büyümelerinin temellerini atıyor. HP Veri Merkezi Dönüşümü Deneyimi Atölyeleri, CIO’ların teknoloji stratejilerini kendileri için özel iş hedefleriyle paralel kılmalarını sağlıyor. Bu amaçla 2009 yılı boyunca kurumsal müşterilerimize destek olmak üzere müşteriye özel atölye çalışmaları, genel bilgilendirme seminerleri yapılmaya devam edilecektir." HP’nin Türkiye de dahil, tüm dünyada gerçekleştirdiği Veri Merkezi Dönüşüm Atölyeleri'nde kendi içinde gerçekleştirdiği, veri merkezi dönüşümü projesinden elde edilen deneyimlere yer veriliyor. HP Veri Merkezi Dönüşümü Deneyimi CIO’lar ile kilit karar mercilerinin kritik bilgiler elde etmesine ve kurumlarının maliyetlerini genel olarak düşürmelerine, riskleri azaltmalarına ve büyümeyi hızlandırmalarına yardımcı olabilecek tam bir dönüşüm projesine ilişkin olarak en iyi uygulamaları keşfetmelerine olanak sağlıyor. Atölyelerde başarılı bir veri merkezi dönüşüm projesinin kapılarını açan anahtar unsurları üzerinde interaktif değerlendirmeler yapılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun