Mobil 21 MART 2013 / 16:08

Hintli HCL’in tableti Türkiye’de 599 liradan satışa sunulacak

31 ülkede 90 bin çalışana ve 6,3 milyar dolarlık yıllık ciroya sahip HCL Infosystems, sahip olduğu özellikleri ve kullanıcı deneyimi ile donatılan "HCL ME" tabletleri Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. HCL,  ME Tablet Serisi’nin Türkiye tanıtımını 20 Mart 2013, Çarşamba günü Les Ottomans Hotel’de ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın katılımıyla gerçekleştirirken, tabletler Nisan ayından itibaren 599 lira olarak satışa sunulacak. Şirket, tablet serisiyle birlikte Türkiye pazarındaki dengeleri değiştirmesi hedefleniyor.

ME Tablet Serisi, yenilikçi ve kolaylaştırıcı özellikleri ile kullanıcıya teknolojiyi daha iyi ve daha geniş yaşama olanağı sunuyor. Çift çekirdek işlemci, 1,2 GHZ ve çift çekirdek korteksi A9 CPU ile G1 ME tablet yüksek etkili görüntüler için geniş ekranda daha yüksek kalite ve netlik sağlıyor. Ürün, sahip olduğu 1 GB DDR3 RAM’ın yanı sıra önünde 0,3 ve arkasında 2,0 megapiksel çift kamerası, 16 GB dâhili ve 32 GB harici genişletilebilir hafıza özellikleri ile de güçlü bir depolama ve hızlı işleyiş olanağı sunuyor.

Uygulamalar arasında hızlı dolaşıma olanak veren 4.1 Jelly Bean işletim sistemi üzerinde çalışan tablette kullanıcılara Microsoft Office belgeleri, tabloları ve sunumlarını açma, düzenleme ve oluşturma olanağı veren Thinkfree Office verimlilik uygulaması önceden yüklü bulunuyor. Kullanıcılar PDF belgelerini de görüntüleyebiliyor.

HCL Infosystems Ltd. EMEA Bölgesi Başkanı ve Mobility Bölüm Başkanı Srinath Nagarajan, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Türkiye’ye girişimiz küresel büyüme yolculuğumuzda çok önemli bir dönüm noktası. Türkiye, üstün teknolojimiz ve gelişmiş cihazlarımızla önemli bir pazar payı kazanmayı amaçladığımız kritik bir pazar. Bu lansman, Türkiye’ye yönelik uzun vadeli stratejimizin ilk adımı. Bu son derece gelişmiş pazara girişimiz, hem bir tablet markası olarak küresel gücümüzün, hem de bu pazarın sahip olduğu fırsatlara yönelik güvenimizin kanıtı. Tablet kategorisindeki son derece şık ve yenilikçi bir ürün olan ME Tablet Serisi’nin pazarda hızlı bir ilgiyle karşılaşacağından eminiz. Geçen yıl gerçekleştirilen küresel lansmanın ardından bu seri birçok ülkede büyük başarı gösterdi. Ürün en yeni Android işlemcinin gücünü bütünüyle artıran ve geliştiren önemli özelliklere sahip. Kaliteli, yenilikçi bir cihaz olarak bu ürünün Türkiye’deki tüketiciler için tablet deneyiminde devrim yaratmasını bekliyoruz. Yakın gelecekte Türk toplumunun çeşitli kesimlerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek ME serisinden pek çok ürünü daha sunmaya kararlıyız. Amacımız tablet kullanıcılarına olağanüstü bir performans ve zengin bir deneyimi çok uygun fiyatlarla sunmak.”

Teknik Özellikler

ETİKETLER : android HCL ME tablet
YORUMLAR
haluk 29 TEMMUZ 2013 / 17:03 0 0
denemek lazım
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun