Mobil 24 ARALIK 2015 / 10:17

Havalimanı rehberi TAV Mobile yenilendi

TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen TAV Mobile uygulaması seyahat planlamasını kolaylaştırarak, havalimanındaki hizmetleri gerçek zamanlı olarak yolculara sunuyor.

11 havalimanını kapsayan TAV Havalimanları’nın uygulaması dört ülkede işletiliyor. Bugüne kadar 400 binden fazla kez indirilen TAV Mobile, yeni sürümüyle kullanıcı memnuniyetini artıracak farklı işlevler içeriyor. Uygulama iOS, Android ve Blackberry platformunda çalışıyor.

Uygulamada yer alan “Artırılmış Gerçeklik” modülüyle yolcular, cihazlarının kamerasını kullanarak aradıkları mekanın ya da ürünün hangi yönde olduğunu öğrenebiliyor. Ayrıca iOS ve Android platformunda “Smart Watch” entegrasyonuna da sahip olan uygulama  giyilebilir teknolojileri de destekliyor.

Uygulamaya yeni eklenen tercüme özelliği ile yolculara iletişim desteği veriliyor. Bu sayede yolcular artık ilgili ülkenin dilinde en yaygın kullanılan cümlelere ulaşabiliyor ve sesli uygulamayla dinleyebiliyorlar. Seyahat deneyimini daha rahat ve kolay hale getiren, zamanın verimli kullanımını sağlayan yeni sürüm, arka plan dizayn uygulaması ile her zaman canlı ve yaşayan bir uygulama özelliği taşıyor.

TAV Mobile uygulaması Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Gazipaşa-Alanya havalimanlarında ve yurt dışında Tunus’taki Enfidha-Hammamet ve Monastır, Gürcistan’daki Tiflis ve Batum, Makedonya’daki Üsküp ve Ohrid havalimanları hakkında bilgi veriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun