Mobil 16 MAYIS 2011 / 14:37

Havalar ısındı, Blackberry şenliği üniversitelerin bahar festivallerine taşıdı

Son zamanlarda gençlere yönelik mesajlarıyla da dikkat çeken BlackBerry, Mayıs ayı boyunca Koç, Bilgi, Boğaziçi ve Yıldız Teknik Üniversitesinde düzenlenen bahar şenlikleri kapsamında kurduğu panayır alanında gençleri düzenlediği yarışmalar ve hediyelerle eğlendiriyor.Yaklaşık 500 metrekarelik bir alana kurulan BlackBerry eğlence alanı öğrencilerin bir araya gelip, “BBMe” yastıklarında keyifle sohbet etmelerini, eğlence aktivitelerine katılıp yeni BlackBerry akıllı telefonlar kazanmalarını sağlayacak.

BlackBerry’nin ilk kez bu yıl sponsor olduğu ve binlerce öğrencinin final döneminden önce üzerlerindeki stresi atmalarına ve enerji depolamalarını sağlayan bahar şenliklerinin ilki 12 Mayıs Perşembe günü Bilgi Üniversitesi’nde yapıldı, diğerleri 14 Mayıs Cumartesi Koç Üniversitesi’nde ve 15 Mayıs Pazar günü Boğaziçi Üniversitesi’nde yapıldı. Son olarak 24 Mayıs Salı günü Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek festivallerde öğrencilerle bir araya gelecek.

RIM Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury, BlackBerry akıllı telefonların öğrencilerin arkadaşlarıyla sürekli iletişim halinde olmalarını, dersin yanı sıra özel hayatlarını da programlamalarını, Twitter ve Facebook dahil olmak üzere tüm sosyal ağlardaki iletişimlerini doğrudan yönetmelerini sağlayan en iyi cihazlardan biri olduğunu ifade etti.

Şenliklerde neler var?

Yıldızlar arasında uçtuğunuz hissini verecek şekilde tasarlanmış BlackBerry tünelinden geçerek girilen BlackBerry eğlence alanında öğrenciler yarışmalara katılırken, BlackBerry telefonları ve özelliklerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor.

Düzenlenen yarışmalardan biri olan “jumper” ile öğrenciler BlackBerry ve BBM ile ilgili önceden bilgilendiriliyor ve katılımcılara yarışmada kullanmaları için birer BlackBerry telefon veriliyor. Segway yarışı ise yine panayır alanındaki bir diğer eğlenceli yarışma olarak gençlerin dikkatini çekiyor.

Kurulan “BBM Sahnesi”nde BBM oyunları moderatör eşliğinde oynanıyor. Moderatör sahneye davet ettiği 10 öğrenciye BlackBerry telefon verdikten sonra çeşitli sorular soruyor ve öğrenciler soruları BBM’den cevaplayarak yarışıyor. Soruyu ilk cevaplayan öğrenciye ise BlackBerry telefon hediye ediliyor.

Görünüşe göre üç şenlik geride kaldı ama bir tane daha var, ilgililerin takip etmesi faydalı olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun