Mobil 04 KASIM 2010 / 11:41

Harry Potter sevgisi baykuşları vurdu

Hindistan'da giderek azalan baykuşların ölümü Harry Potter sevgisine bağlanıyor.

Hindistan'da giderek azalan baykuşların ölümü Harry Potter sevgisine bağlanıyor.


Hindistan Çevre Bakanı Jariam Ramesh, ülkede sayıları giderek azalan vahşi baykuşların ölümünden Harry Potter hayranlarını sorumlu tuttu. Bakan, çocukların sihirbaz Harry karakterini taklit etmeye çalıştığını ve bu nedenle vahşi baykuşların evcilleştirmeye çalışıldığını öne sürdü.

Ramesh BBC’ye verdiği röportajda Harry Potter’i örnek alan çocuklar için bu baykuşların çok cazip olduğunu dile getirirken, bu yüzden ülkede baykuş sayısının giderek azaldığını belirtti.

Hindistan’da yapılan araştırmalar da giderek artan sayıda baykuşun bir takım büyü ayinleriyle kurban edilerek veya tuzak kurularak öldürüldüğünü ortaya koyuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun