Mobil 27 HAZİRAN 2011 / 13:57

Hala yenilemeyenlere duyurulur

Apple, Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 5’in üretimine Ağustos’ta başlayacak.iPhone 3GS’sini henüz terfi etmiş olanları üzecek, bekleme aşamasında olanları sevindirecek haberler Apple cephesinden gelmeye başladı. iPhone 5’in Eylül ayında piyasaya sürülmesinin planlandığı haberi de doğrulanmış oldu.

Morgan Stanley tarafından gelen haberlere göre üçüncü çeyreğin sonlarına doğru piyasaya sürümesi planlanan telefon Ağustos ayı içerisinde üretilecek. Bu yıl 72 milyon telefonun satışa sunulması bekleniyor. Bunlardan en az birkaç milyonunun ‘5’ olacağı ortada.

Apple = dedikodu

Telefonun teknik özellikleriyle ilgili dedikodulardan ve hayali tasarımlardan başka herhangi bir bilgi bulunmazken, Apple’ın önümüzdeki yıl çok daha fazla telefon satacağı düşünülüyor. Bunun da ‘daha ucuz bir iPhone modeli’nin piyasaya çıkmasıyla ilgili olacağı tahmin ediliyor.

Diğer bir dedikodu ise Apple TV ile ilgili. Hayır, kesinlikle o küçük TV’den bahsetmiyoruz. Bildiğiniz TV’leri kastediyoruz. Samsung’un donanım desteğiyle üretilecek ve iOS işletim sistemini kullanacak TV’lerin iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlarla tam uyumlu çalışabilen ve geleneksel Apple yenilikleriyle donatılmış ürünler olacağı varsayılıyor.