Mobil 28 ARALIK 2009 / 10:32

Güvercin Google Street kamerasını kirletirse...

Google'ın cadde görüntüleme servisinden alınan görüntüde, Los Angeles'ta Street View kamerası bir güvercin tarafından kirletilmiş.

Google'ın cadde görüntüleme servisinden alınan görüntüde, Los Angeles'ta Street View kamerası bir güvercin tarafından kirletilmiş.


Street View Servisi, Google arama motorunun haritası yoluyla çevrimiçi olarak insanlara kendi evlerini ve oturdukları semti görme şansı veriyor. Google'ın harita servisi ve uydu görüntüleme servisi tarafından desteklenen bu çevrimiçi servis, İngiltere civarında 25 şehri görüntüleyebiliyor.

Bu üç boyutlu görüntüler, şehirlerdeki her caddenin ve her yolun fotoğraflarını alabilen 360 derece kameralarla sarılı özel arabalar tarafından alınıyor. Elbette alınan fotoğraflarda insanların yüzü net çıkmıyor böylece insanların kimliği saklı tutulmuş oluyor ve otomobillerin plakaları okunamıyor.

Amerikan versiyonundan önce, bu yılın başlarında Street view servisinin İngiliz versiyonun hayata geçirildiğini hatırlatmakta fayda var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun