Mobil 03 AĞUSTOS 2011 / 17:38

Gözlüksüz 3 boyutlu oyunlar LG Optimus 3D ile ceplere girecek

Yeni LG Optimus 3D, mobil video oyun geliştirici Gameloft işbirliğiyle 3 adet Stereoskopik 3D (S-3D) oyunu Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunuyor.

LG Electronics'in (LG) geliştirdiği çift çekirdek, çift kanal ve çift bellek özelliğine sahip akıllı 3D cep telefonu LG Optimus 3D, stereoskopik 3D oyunlarla mobil eğlencede yeni bir çağ açmaya hazırlanıyor. Yeni LG Optimus 3D, mobil video oyun geliştiricilerinden Gameloft işbirliğinde, Lets Golf 2, Nova, Asphalt 6 adlı 3 Stereoskopik 3D (S-3D) oyunu tam sürüm olarak Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Yeni Stereoskopik 3D (S-3D) oyunlarla ilgili bilgi veren LG Electronics Mobil İletişim İş Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, “Günümüzün akıllı telefonları taşınabilir oyun cihazlarının en iyilerine rakip olabilecek güçte. LG olarak, taşınabilir eğlencede bir sonraki kaçınılmaz adımın 3D olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Optimus 3D ve Gameloft’un oyunlarıyla bu yarışa katılıyoruz” dedi.

LG Optimus 3D, aynı anda birden fazla iş yaparken, film seyrederken veya grafik ağırlıklı oyunlar oynarken yüksek bir performansa olanak tanıyan Tri-Dual konfigürasyonu (çift çekirdek, çift kanal ve çift bellek) sayesinde akıllı telefon deneyimini yepyeni bir alana taşıyor.

LG’nin bu akıllı telefonu, 3D işlevselliğinin gündelik hayatın her anında kullanılabilmesi bakımından atılmış önemli bir adımı simgeliyor. Kullanıcılar, özel gözlüklere gerek duymaksızın içerikleri kaydedip anında üç boyutlu olarak izleyebiliyor.3D Deneyimi: 3D Kayıt-İzleme-Paylaşma

LG’nin 3D konsepti, 3D teknolojisini yeni bir icat olmaktan çıkarıp pratik bir araca dönüştürüyor. Optimus 3D ile kayıt, izleme ve paylaşma hem daha hızlı, hem de daha kullanışlı. Üstelik içerikleri özel gözlüklere ihtiyaç duymaksızın 3 boyutlu olarak izlemek mümkün.

LG’nin yeni akıllı telefonu, 3D video dengeleme teknolojisi ve kayıt esnasındaki sarsıntıları otomatik olarak düzelten gerçek zamanlı yanlış hiza düzeltme algoritması sayesinde, kullanıcıların üstün kaliteli 3D içerikler çekmesine olanak tanıyor. Akıllı telefonun geniş görüntüleme açısı ise, video - film izlemeyi çok daha kolay ve konforlu hale getiriyor.

4.3 inç WVGA ekran, 2D’de 1080 piksele, 3D’de ise 720 piksele varan parlak ve titreşimsiz HD görüntüler sunuyor. Özel bir yazılım, 2D fotoğraf ve video içeriklerinin 3D’ye gerçek zamanlı dönüştürülebilmesine olanak tanıyor. İki boyutlu oyunların dönüştürülmesini sağlayacak ücretsiz bir yazılım yılın üçüncü çeyreğinde indirilebilecek ve kullanıcıların çok çeşitli multimedya içeriklerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak.Kameraya alınan 3D içerikler, bir HDMI 1.4 bağlantı aracılığıyla 3D televizyonlarla paylaşılabilirken, telefon aynı zamanda, DLNA sertifikalı herhangi bir cihaza içerik gönderebilecek. Ayrıca kullanıcılar, YouTube’un özel 3D kanalına (www.youtube.com/3D) 3D içerik yükleyip oynatabiliyor.

LG Optimus 3D, Avrupa’nın ardından, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde dünyanın 60’tan fazla ülkesinde piyasada bulunabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun