Mobil 21 MART 2013 / 11:29

Google yeni uygulaması Keep ile Evernote’a rakip oluyor

Not alma uygulamalarına bir yenisi daha eklendi: Google Keep. Tüm cihazlarla senkron olarak çalışan uygulama Google hesabıyla kullanılabiliyor.Evernote, Onenote gibi uygulamalarda alıştığımız cihaz bağımsız not alma uygulamalarına Google’dan rakip geldi. Tanıtılan yeni uygulamayla yapılacaklar listesi oluşturulabiliyor ve hatırlatıcılar eklenebiliyor.

Google’ın rakiplerinden geç piyasaya sürmesine rağmen, milyonlarca Gmail kullanıcısına sahip olması en büyük avantajı olarak görülüyor. Bulut üzerinde depolama hizmeti Google Drive ile de senkronize çalışan sistem, Android cihazlara indirilecek Keep uygulamasıyla kullanılabiliyor.

Uygulamada not almanın yanı sıra fotoğraflar, yazıya dönüştürülerek metin olarak kaydedilen ses kayıtları da aynı uygulama üzerinden depolanabiliyor. Bu sayede geriye dönerek yazıya dönüşmesini istediğiniz konuşmaları da dinleyebiliyorsunuz.

Google’dan Katharine Kuan’ın verdiği bilgilere göre, uygulama aklınıza gelen her şeyin anında kaydedilmesi ve sonrasında bulunabilmesine olanak tanıyor. Uygulamanın görüntüsü Pinterest ya da Pocket’ı andırıyor. Yaratılan notları renklendirerek ayrıştırmak da mümkün.Google Keep için Android 4.0 ya da daha yeni sürüm işletim sistemi gerekiyor. Şu anda uygulamanın iOS, Windows Phone ya da bir başka sürümü bulunmuyor.

Uygulamaya göz atmak için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep adresini kullanabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UbvkHEDvw-o[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun