Mobil 27 MART 2012 / 10:31

Google Play Store Türkiye'ye tamamen açıldı

Google Play Store Türkiye'ye tamamen açıldı

Geçtiğimiz yıl Android Market’in ücretsiz uygulamalarına erişim hakkı elde eden Türkiye’deki Android cihaz sahipleri, bundan böyle Google Play Store üzerinden sunulan ücretli uygulamaları da görme ve satın alma imkanına sahip. Ücretli ve ücretsiz uygulamalara hiç bir işleme tabi tutulmadan sınırsız erişim hakkına sahip olan kullanıcıların Google hesaplarına kredi kartı bilgisini eklemeleri yeterli olacak. Bir defaya mahsus yapılan işlem, kullanıcının bilgileri kaydedildiği için tekrar sorulmuyor.

Yakın zamanda gerçekleştirilen araştırmalar Apple Store’dan indirilen uygulama miktarının, eski adıyla Android Market’tan indirilen uygulamaların yaklaşık 2,5 katı olduğunu ortaya koymuştu. 450 bin uygulamasını kullanıma açan Google, bu hamleyle birlikte dünya çapındaki Android uygulama satışlarında artış yakalayarak, aradaki farkı kapatmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra Android uygulaması geliştiren yerli yazılımcıların  gelirlerinin artması, bununla paralel olarak yerli yazılımcı sayısında artış olması bekleniyor.

Google Play Store üzerindeki 450 bin Android uygulamasına bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun