Mobil 13 ARALIK 2012 / 12:38

Google Maps iOS'a geri döndü

Google Maps iOS'a geri döndü

Kendi üretimi olan harita uygulamasından oldukça ağzı yanan Apple, Google Maps uygulamasının güncellenmiş halini iPhone ve iPad için indirilebileceğini duyurdu. 



Son olarak Avustralya'da vatandaşlara kullanmamaları yönünde uyarılar yapılan Apple Maps uygulamasından sonra, Apple kullanıcılarına rahat bir nedef aldıracak haber geldi. IOS 6'ya beraber Google Maps uygulamasını sisteminden kaldıran Apple, uygulamanın yenilenmiş bir sürümünü ücretsiz olarak yayınladı.



Birçok yeniliğe sahip olan iOS için geliştirilmiş Google Maps, Android kullanıcılarının yıllardır kullandığı özellikleri iOS kullanıcılarına da sunuyor. Sesli ve görsel yönlendirme yapabilme özelliğine sahip olan Google Maps’in iOS sürümü, otobüs, tren ve yürüyüş esnasında navigasyon yapabiliyor. Canlı trafik bilgilerini de başarılı bir görsellik ile ekrana getiren yazılım, kullanışlı arabirimi ile hız ve işlevsellik vadediyor. Bunun yanı sıra Street View'a yeni eklenen 100 binin üzerindeki binanın iç haritasının da yer aldığı uygulama, harita kullanımında parmak hareketlerini de destekliyor.

Hali hazırda Türkiye'de geçerli olmayan uygulamanın kısa bir süre içinde Türk kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

Uygulamayı bu adres üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun