Mobil 18 EYLÜL 2012 / 11:19

Google Maps'e bir darbe de Amazon'dan geliyor

Amazon da kendi haritasını geliştiriyor

Apple’ın Google Maps hizmetini bırakıp, kendi harita servisini geliştirmesinin ardından, Amazon da aynı yöntemi seçerek kendi harita servisini geliştirmeye başladığını duyurdu.Google Maps, yakın zamana kadar en yaygın kullanıma sahip servis olsa da, güzel günler sona ereceğe benziyor. Apple’ın kendi cihazlarında Google Maps servisini kullanmak yerine kendi geliştirdiği harita servisini uygulamaya almasından sonra, şirket büyük müşteri kaybına uğramıştı.

Apple’ın yolunu izleyen Amazon da kendi harita servisini geliştirmeye başladığını duyurarak, Google’ın Android pazarındaki "harita hakimiyetine" bir darbe daha vurmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere başta Kindle Fire olmak üzere Android tabanlı cihazlarında Google’ın hizmetlerine yer vermeyen şirket, bu hamlesiyle de politikasını sürdürmeye devam edeceğe benziyor.

Google tarafından henüz bu hamlelere karşı bir açıklama gelmezken, Apple’ın harita servisini açıklamasının ardından kendi servisinde indirime giden şirketin, yeni bir indirime gidip gitmeyeceği merak konusu.
YORUMLAR
eren 18 EYLÜL 2012 / 16:28 0 0
rekabeti severim.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun