Mobil 02 ŞUBAT 2011 / 09:22

Google Latitude bu yıl daha iddialı

Google, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla popüler olan Foursquare benzeri mekân temelli servisini geliştirdiğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl kullanıcılarla buluşan Latitude servisi GPS bulunan Android telefonlarda kullanılabiliyor.Google yazılım mühendisi Joe LaPenna’nın ifadesine göre, Latitude otomatik olarak güncellenerek mekân bilgisini paylaşabiliyor, bunun yanında check-in yapmak kullanıcılara içerik ekleme fırsatı veriyor. Yenilenen servis Google Maps 5.1 bulunan Android telefonlarla çalışabiliyor.

Bu servisin diğerlerinden farkı nedir?Diğer akıllı telefon check-in servislerinden farklı olarak Latitude, akıllı telefonun uydu pozisyonlama yeteneklerini kullanarak otomatik olarak nerede olunduğunu güncelliyor.Geçtiğimiz hafta mekân temelli servislerden Foursquare önceki yıla göre yüzde 3 bin 400 yükseliş yaşadıklarını açıkladı. Bu da demek oluyor ki, Foursquare’de şu anda kayıtlı 6 milyon kayıtlı kullanıcı bulunuyor.Mekân bazlı servislerin yaygınlaşmasıyla doğrudan hedefe ulaşan reklamlar ya da promosyonlar için önemli bir araç olduğu biliniyor.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q-Oq-9enE-k[/youtube]

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun