Mobil 22 ARALIK 2011 / 09:59

Google: Günde 700 bin Android aktive oluyor

Google: Günde 700 bin Android aktive oluyor

Andy Rubin, Twitter ve Google+ üzerinden yaptığı açıklamada bu rakamda ikinci el ürünlerin yer almadığını belirtti.Akıllı telefon piyasasının en önemli oyuncusu haline gelen Android işletim sistemi, gün geçtikçe ağını genişletiyor. Apple ve Blackberry dışında hemen her markanın tercihi olan Android, artıık günde 700 bin kez aktive oluyor.

Andy Rubin’in Google+ üzerinden yaptığı açıklamada, her aktive olan cihazın bir kez sayıldığı, daha sonra tekrar satılan ürünlerin yeniden rakama dahil edilmediği bilgisi verildi. Bu rakama göre, günde ortalama 700 bin Android cihaz satılıyor. Yani haftada yaklaşık 5 milyon Android cihaz kullanıcılarla buluşuyor.Aralık ayının başında Eric Schmidt, günde 550 bin Android telefonun aktive olduğunu aktarmıştı. Görünen o ki Rubin ve Schmidt’in ifadelerindeki fark Android tabletlerden oluşuyor.

2011’in üçüncü çeyrek rakamlarına bakıldığında Gartner verilerine göre, dünya çapında akıllı telefon piyasasının yüzde 52’sini Android işletim sistemi kaplıyor. Nokia’nın artık vazgeçmeye başladığı Symbian işletim sistemi yüzde 16.9 ile ikinci sıradaki yerini korurken, geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 36.3 pazar payına sahipti. Apple’ın iOS işletim sistemi yüzde 15 ile üçüncü sırada yer alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun