Mobil 14 AĞUSTOS 2012 / 10:54

Gigabyte ilk akıllı telefonunu piyasaya sundu

Gigabyte ilk akıllı telefonunu piyasaya sundu

Daha çok anakart, ekran kartı gibi bilgisayar bileşenleriyle tanınan Gigabyte, Datastar aracılığıyla akıllı telefon pazarına GSmart G1355 modeliyle girdi.Android işletim sistemine sahip cihaz, 4.3 inç ekrana ve çift SIM kart desteğine sahip. Kullanıcılarına 800 MHz işlemci ve 5 megapiksellik kamera sunan telefon, güvenliği ön planda tutan yapısıyla dikkat çekiyor. Özel alarm sistemi bulunan telefon, güvenlik duvarı sayesinde potansiyel tehditleri otomatik olarak algılayarak kişisel verileri çalınmasını engellemek için bilinmeyen uygulamaları engelliyor.

Tek bir düğmeye dokunarak istenilen SIM kartına geçiş yapılabilen cihaz, kullanıcılarının verimli bir şekilde e-kitap okumasını, radyo dinlemesini ve yüksek çözünürlükle video izlemesi ya da oyun oynamasını mümkün kılıyor. Yazı yazmayı da kolaylaştıran ürün, parmağı hiç kaldırmadan harflerin üzerinde gezerek yazma olanağı sağlıyor. Ayrıca, hoparlörü açık kullanmayı kolaylaştıran uygulaması da cihazı verimli kılan özelliklerden bir diğeri.

Konu hakkında konuşan DataStar Pazarlama Müdürü Mahmut Ulucan, akıllı telefon pazarına girmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti. Ulucan, Türk kullanıcıların özellikle anakart ve ekran kartı olarak tanıdığı bir şirket olduklarını dile getirdi. Bu algıyı kaldırma adına yakın zamanda akıllı telefon yelpazesini genişleteceklerini ifade eden Ulucan, tamamlanmış donanım ürünlerini de Türkiye'de satış sunmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Gigabyte GSmart G1355 Teknik Özellikleri

-       Android 2.3 işletim sistemi

-       Qualcomm MSM7227T 800Mhz işlemci

-       4.3 inç dokunmatik ekran (480 x 800 piksel)

-       Boyutlar: 129.8 x 69.8 x 11.5 mm

-       Ağırlık: 168 gr.

-       Çift SIM kart

-       32GB mikroSD kart

-       802.11 b/g/n kablosuz internet, FM radyo

-       Bluetooth

-       5M piksel kamera

Cihaz, 600 lira fiyat etiketiyle satışa sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun